Serial Koło Czasu
Pomiń

Serial Koło Czasu – co nowego

Od kwietnia 2017, kiedy to portal Variety ogłosił, że ekranizacją serialu Wheel of Time zajmie się Sony Pictures Television nie rozpieszczano nas nowymi, potwierdzonymi informacjami dotyczącymi produkcji. To czego jesteśmy pewni można streścić w paru zdaniach.

Seria zostanie zekranizowana wyłącznie w postaci serialu telewizyjnego, nie będzie pełnometrażowym filmem. Wytwórnią oficjalnie zostało Sony, współpracować będzie z Radar Pictures. Producentami wykonawczymi zostali Rafe Judkins, Ted Field, Mike Weber, Darren Lemke i Red Eagle Entertaiment, czym dokładnie będzie zajmować się REE okryte jest tajemnicą. Konsultantką serii została mianowana Harriet McDougal.

Stacje telewizyjne

Przegląd stacji telewizyjnych, które brane były pod uwagę w tym projekcie:

Nie będą realizowały Koła Czasu:

  • HBO – posiada wykupione spin-offy Pieśni Lodu i Ognia.
  • Amazon – plany produkcji serialu na podstawie twórczości Tokiena (zgodnie z ostatnimi doniesieniami, istnieje możliwość że to właśnie Amazon zajmie się produkcją Koła Czasu. Są to na razie niepotwierdzone oficjalnie plotki, jednak wiadomości wypływają z wielu źródeł – tutaj jedno z nich – ScreenRant. Na oficjalne ogłoszenie najprawdopodobniej trzeba będzie poczekać do tegorocznego JordanCon pod koniec kwietnia). 
  • Showtime – wykupione prawa do Kronik Królobójcy.

Mało prawdopodobne:

  • Netflix – niedawno wykupił prawa do Wiedźmina, jednak mimo wszystko zasięg i wielkość tej stacji nie wyklucza całkowicie możliwości produkcji dwóch dużych seriali fantasy w jednym czasie.
  • CBS Direct – właściciel Showtime, nie ma więc dużych przeciwwskazań, aby zrobili swój własny wielki serial fantasy.

Największe prawdopodobieństwo:

  • AMC – silny partner Sony o sporym budżecie, a w momencie gdy oglądalność ich flagowego Walking Dead spada, mogą zacząć poszukiwać innej dochodowej produkcji.
  • Apple TV – byli przełożeni telewizji Sony Pictures, posiadający około biliona dolarów do wydania na dziesięć lub więcej realizacji. Jak dotąd ogłosili ich sześć.
  • Disney – w 2019 roku będzie uruchamiać nową usługę streamingu, do tej pory mają cztery seriale oparte na projektach Disneya: Gwiezdne Wojny, High School Musical, Monsters, Inc. and Marvel.
  • StarZ – posiadają prawa do Outlandera i Amerykańskich Bogów, ale żadnego serialu stricte fantsy. Kwestia czy są zainteresowani tym gatunkiem.
  • Crackle Sony – należąca do Sony darmowa wypożyczalnia na życzenie. Jeśli więc nikt nie będzie chciał zająć się emitowaniem serialu, Sony może zrobić to we własnym zakresie.

Nowości

Serial Koło Czasu - co nowego
Rafe Judkins twitter

Ted Field, który został producentem wykonawczym z ramienia Sony, w niedalekiej przyszłości ma ogłosić plany względem serialu. The Hollywood Reporter ogłosił że wielki sukces, jakim okazał się film ‚Jumani: Witajcie w dżungli’, może przyśpieszyć podjęcie decyzji w sprawie realizacji Koła Czasu. Field ma w najbliższym czasie ogłosić kilka nowości, w tym tych dotyczących serialu Wheel of Time. Zgodnie z informacjami ogłoszonymi na Robert Jordan’s The Wheel of Time Google+ dowiedzieliśmy się że Rafe Judkins i Ted Field prowadzą obecnie rozmowy z wieloma dystrybutorami telewizyjnymi, a negocjacje te mają się wkrótce zakończyć. Na razie nie wiadomo, która sieć może zdecydować się na Koło Czasu.
Parę tygodni temu na Twitterze Rafe’a Judkinsa pojawiła się wiadomość, że zaczął ponownie zapoznawać się z serią, pokazując jednocześnie swoje mocno nadwyrężone egzemplarze książek. Może to sugerować, że producent wykonawczy zaczyna odświeżać sobie serię przed pisaniem scenariusza. Jakakolwiek byłaby prawda, czeka go ciężkie zadanie, a fani którzy od lat z niecierpliwością wyczekują serialu na pewno nie będą łaskawymi sędziami.

Serial Koło Czasu - co nowego
Krótkie podsumowanie Koła Czasu

Ogromnie frustrujące jest ciągłe czytanie zawiadomień o zawiadomieniach i zapowiedzi o zapowiedziach, bez żadnych potwierdzonych faktów. Jednak Amyrlin liczy na to że już wkrótce będzie mogła poinformować zacne grono o podjętych decyzjach i być może, pierwszych realnych podjętych krokach. Jak dotychczas, o samej historii ekranizacji Wheel of Time można by nakręcić osobny serial.

Źródła:
The Hollywood Reporter
Dragon Mount
The Wertzone

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o

A password will be emailed to you.
Przejdź do paska narzędzi