Serial Koło Czasu
Pomiń

Rosamund Pike zagra Moiraine ★★★

Dzisiaj oficjalnie potwierdzono, że znana i utalentowana Rosamund Pike została obsadzona w roli Moiraine Sedai. Pike pochodzi z Wielkiej Brytanii i w tym roku obchodzi swoje 40 urodziny. Pike znana jest z kilku znakomitych ról, m.in. w Doom, Surogaci, gdzie zagrała z Brucem Willisem, Duma i Uprzedzenie, Gniew Tytanów, Prywatna Wojna czy Zaginiona Dziewczyna za którą dostała nominację do Oskara. Wiele razy nagrodzona i ceniona w środowisku.

Rosamund charakteryzuje się twarzą ‚bez wieku’ i potrafi zagrać rolę zimnej i opanowanej. Najwięcej zastrzeżeń przy tej nominacji dotyczy wzrostu, ponieważ Pike ma 1,74 cm, a Moiraine zawsze przedstawiana była jako niewysoka i filigranowa. Moim zdaniem wzrost nie ma takiego znaczenia, jak niebywały talent, dzięki któremu uda jej się odpowiednio zagrać tak ważną rolę w serialu. Sam Rafe przyznał że:

Ponadto, jako fanowi, moja rozmowa z Rosamund o tym jaka Moiraine jest, skąd pochodzi, co jest jej motywacją, była wielkim przywilejem w mojej karierze. Ona naprawdę rozumie tą postać i aż ciarki mnie przechodzą gdy myślę o dniu w którym ożywi swoją postać.

________
Źródło: Hollywood reporter
Obrazek wyróżniający: WoTWritersRoom

 

 

 

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o

A password will be emailed to you.
Przejdź do paska narzędzi