Serial Koło Czasu
Pomiń

Ekranizacja Koła Czasu

20 kwietnia portal Variety ogłosił iż uzyskał potwierdzone informacje, że ekranizacją serialu Wheel of Time zajmie się Sony Pictures Television. Wytwórnia będzie współpracować z Red Eagle Entertainment oraz Radar Pictures. Do napisania scenariusza i na producenta wykonawczego wybrano Rafe’a Judkinsa. Pracował on już nad takimi produkcjami jak Agenci TARCZY, serial NBC Chuck czy Netflixowym Hemlock Grove. Harriet McDougal będzie brała czynny udział w produkcji serialu, nie mogłoby być inaczej, a także Darren Lemake. Pozostałymi producentami wykonawczymi będą Rick Selvage i Larry Mondragon z REE oraz Ted Field i Mike Weber z Radar Pictures.

Są to pierwsze wieści które pojawiły się od kwietnia 2016 roku, kiedy to Harriet McDougal ogłosiła iż wszelkie prawne komplikacje zostały rozwiązane i Koło Czasu zostanie zekranizowane jako serial telewizyjny. Wczorajsze ogłoszenie zbiegło się z konwentem JordanCon, odbywającym się co roku w Atlancie.

28 kwietnia grupa Bandersnatch wydała oświadczenie oficjalnie potwierdzające wcześniejsze spekulacje:

„W odpowiedzi na ponaglanie Narga i innych fanów Koła Czasu Roberta Jordana, chcielibyśmy wypowiedzieć się odnośnie zeszłotygodniowego ogłoszenia, iż Sony Pictures Television podpisało kontrakt z producentem wykonawczym Tedem Fieldem z Radar Productions (z którym to studiem Bandersnatch Group podpisało w zeszłym roku kontrakt) na przygotowanie telewizyjnej produkcji Koła Czasu.”

- Bandersnatch Group

„Harriet jest zachwycona faktem, że to właśnie Rafe Judkins będzie showrunnerem i głównym scenarzystą serialu. Podobnie jak w przypadku Brandona Sandersona wybranego do zakończenia serii, Harriet odnalazła w Rafe młodego artystę z ogromnym potencjałem i wielką miłością do serii, czytającego książki od dzieciństwa. Zapewniono nas, że Rafe będzie miał pełną kontrolę nad produkcją telewizyjną, a on sam wydaje się być chętny do konsultacji z Harriet podczas całego procesu. Życzymy Rafe wszystkiego najlepszego i cieszymy się na długą, owocną współpracę.”

- Bandersnatch Group

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o

A password will be emailed to you.
Przejdź do paska narzędzi