Serial Koło Czasu
Pomiń

Amazon oficjalnie ogłasza pierwszy sezon

„Amazon i Sony Pictures będą współproducentami serii Koło Czasu, co zostało oficjalnie potwierdzone przez Jennifer Salke. Komunikat szefowej Amazon Studios został ogłoszony we wtorek w Londynie. ‚Koło Czasu’ będzie miało swoją światową premierę w serwisie Amazon Prime Video.”

02 października 2018 - Serwis Variety

„Książki z serii Koło Czasu są fascynujące i świetnie współgrają z fanami, jest to jeden z najlepiej sprzedających się cykli w historii. Nas przyciągnęła do niego skrupulatna narracja i udział potężnych kobiet.” – powiedziała Jennifer Salke, szefowa Amazon Studios – „Cieszymy się, że będziemy mogli przybliżyć nasze wzajemne relację z wieloletnimi wielbicielami serii i odkryć nowych fanów, wprowadzając serię do telewizji poprzez Prime Video, dla widzów na całym świecie.”

Amazon zamawia pierwszy sezon

Chris Parnell z Sony Pictures powiedział, że Judkins jest „genialnym wizjonerem i prawdziwym fanem serii”.

Rafe Judkins, producent wykonawczy serialu dodał, że „dla wielu osób, w tym dla niego, ta seria była światem do którego można było uciec, zagubić się w nim, dać się mu pochłonąć. I jest zaszczycony, że to właśnie on będzie tym, który ożywi ten świat na ekranie, zarówno dla wieloletnich fanów, którzy ponownie będą mogli się w nim zatracić, jak i dla nowych miłośników którzy dopiero go odkryją.”

Portal Deadline ujawnia, że pierwszy sezon będzie koncentrował się na postaci Moiraine.

Serwis zamieszcza również wypowiedź Sharon Tal Yguado, współproducenta serialu: „Proces opracowania i wyprodukowania serii zamkniętej w czternastu tomach jest w telewizji wielkim przedsięwzięciem i nie podchodzimy do tego lekkomyślnie. Wierzymy, że bardzo osobiste podejście Rafe’a do tematu i jego pełne uczucia manuskrypty będą odpowiadać fanom bardzo emocjonalnie podchodzących do tematu”. 

„Cieszymy się, że serial Koło Czasu możemy współtworzyć z naszymi przyjaciółmi z Amazon. W Rafie Judkinsie odnaleźliśmy wspaniałego wizjonera, który jest prawdziwym fanem tych książek i jest gotowy ożywić świat Roberta Jordana” Chris Parnell, wice-prezydent Sony Pictures.

 

Źródło Variety: Amazon Orders Female-Driven Fantasy Series ‘The Wheel of Time’
Źródło Deadline: Amazon Orders Adaptation Of Fantasy Drama ‘The Wheel Of Time’ To Series

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o

A password will be emailed to you.
Przejdź do paska narzędzi